Blog Ανακοινωσεις

Επίσκεψη της ΑΘΠ Οικουμενικού Πατριάρχου κκ Βαρθολομαίου στο Rotterdam – Φόρμα Εγγραφής στο Επίσημο Δείπνο

Screenshot 2019-06-09 at 19.49.55

Την Παρασκευή 8 Νοεμβρίου 2019, στο πλαίσιο του εορτασμού των 50 ετών από την. ίδρυση της Μητροπόλεως μας, η ΑΘΠ Οικουμενικός Πατριάρχης κκ Βαρθολομαίος, θα επισκεφθεί την Ολλανδία και συγκεκριμένα την ενορία μας, όπου και θα χοροστατήσει στην τέλεση του Εσπερινού.

Την 17.00 θα πραγματοποιηθεί η τέλεση του Εσπερινού και την 20.00 της ίδιας ημέρας θα δοθεί προς τιμήν Του δείπνο στο ξενοδοχείο Hilton Rotterdam.

Λόγω των περιορισμένων θέσεων, παρακαλούμε για την έγκαιρη εγγραφή σας στην φόρμα που φαίνεται παρακάτω.

GALAROTTERDAM EN

Στην φόρμα αναγράφεται επακριβώς η διαδικασία εγγραφής.

Η επίσκεψη του Προκαθήμενου της Ορθοδοξίας μας της ΑΘΠ Οικουμενικού Πατριάρχου κκ Βαρθολομαίου, αποτελεί μία μεγάλη ευλογία για την ενορία μας και γενικότερα για την Ορθοδοξία της διασποράς. Ιδιαίτερα μάλιστα σε μία χώρα όπου είναι απαραίτητο να τονίσουμε την αλήθεια και την ενότητα της πίστεως μας. Η συμμετοχή όλων μας στις προγραμματισμένες εκδηλώσεις της Μητροπόλεως μας είναι δικαίωμα, ευλογία και καθήκον με ιδιαίτερο συμβολικό αλλά κυρίως ουσιαστικό χαρακτήρα. 

__________________________________________________________________________________________

Op vrijdag 8 november, 2019, tot 50 jaar te vieren sinds de oprichting van ons bisdom, Zijne Heiligheid de Oecumenische Patriarch Bartholomeus zal Nederland en in het bijzonder onze parochie, waar hij de viering van de Vespers zal voltrekken bezoeken.

Om 17.00 uur vindt de viering van de Esperino plaats en om 20.00 uur op dezelfde dag wordt een diner in het Hilton Rotterdam Hotel gegeven.

Vanwege de beperkte plaatsen, verzoeken wij u om uw tijdige registratie in de hieronder getoonde vorm.

GALAROTTERDAM EN

Op het formulier is het registratieproces nauwkeurig geschreven.

Het bezoek van de Primaat van de Orthodoxie van Zijne Heiligheid Oecumenisch Patriarch Bartholomeus, is een grote zegen voor onze parochie en in het algemeen voor de orthodoxe diaspora. Vooral in een land waar het nodig is om de waarheid en eenheid van ons geloof te benadrukken.

%d bloggers like this: